Protein Pilot Plant
Kompetanser
Prosjektfaser
Prosjektbeskrivelse
Aker BioMarine AS (Norsk antarktisk krillfiske- og bioteknologiselskap) har utviklet et nytt proteinhydrolysat for bruk i mat (novel food). Aker BioMarine AS ønsket å etablere et pilot- og produktlanseringsanlegg for optimalisering og produktutvikling, som også skulle bane vei for storskala produksjon.
Prosessen
Aker BioMarine tok kontakt med Process Engineering for teknisk bistand til å videreutvikle dette prosjektet som inkluderte ulike komplekse enhetsoperasjoner som hydrolyse, separasjon og spraytørking.
Et team av tekniske eksperter fra Process Engineering hjalp kunden med å skalere og designe det integrerte prosessdesignet for produktlanseringsanlegget basert på småskala-testene utført av kunden.
Prosessteknikk assisterte deretter Aker Biomarine med valg av sted, anleggslayout og detaljert funksjonsanbud for å hjelpe Aker BioMarine med å velge en nøkkelferdig leverandør av prosessanlegg.
Process Engineering jobbet som Aker Biomarine’s team av tekniske eksperter under hele prosjektet for å sikre at designet og det leverte prosessanlegget oppfylte alle krav til hygienisk design, funksjonalitet og tekniske spesifikasjoner.
Leveranse og omfang av prosjektet
Vår leveranse samt omfanget av prosjektet inneholder:
- Process Flow Diagram (PFD)
- Masse og energibalanse
- Avklaring av designkriterier
- Teknologianbefalinger
- Automationstopologi
- Anbudsmateriale
- Tilbudsevaluering
- Maskinplan
- Installasjonsdesign og spesifikasjon av prosessanlegg
- FAT ( Factory Acceptance Testing)
- Tilsyn på stedet